گام به گام گرفتن انحصار وراثت

اگر در اصطلاحات حقوقی به کلمه «ترکه» یا «ما ترک» برخوردید بدانید که به معنی همان ارث یا دارایی فرد فوت شده است. این اصطلاح با اقتباس از آیه: «للرجال نصیب مما ترک الوالدان» به‌کار برده می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»– محسن رخش خورشید- مرگ، مصداق همان ضرب‌المثل معروفی است که می‌گوید دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

این وعده الهی و سفر به آخرت، برای همه ما اتفاق خواهد افتاد. حتما تجربه مرگ اطرافیانمان را هم در زمان این عمر دنیایی تجربه خواهیم کرد. رسیدگی به امور اموات هم مراحل خاص خود را می‌طلبد.

هر کدام از این مراحل می‌باید در جای خود و البته با پرداخت هزینه آن صورت بگیرد. مشخص کردن تکلیف اموال کسی هم که به دیار باقی رفته است، یکی از کارهایی محسوب می‌شود که بعد از فوت یک نفر باید صورت بگیرد، مخصوصا اگر متوفی، اموال قابل توجهی هم داشته باشد. خب، قانون می‌گوید که باید تکلیف وارثان فرد فوت‌شده و سهم هر یک از آنها در اموال باقی مانده مشخص شود. این کار را اصطلاحا «انحصار وراثت» می‌گویند که احتمالا نام آن را شنیده‌اید. حالا این گواهی انحصار وراثت را چطور باید گرفت و چه مراحلی را برای دریافت آن باید طی کرد.

گام اول

فرم مخصوص را بگیرید

اولین مرحله برای دریافت گواهی انحصار وراثت این است که فرم مخصوص درخواست این گواهی را تهیه کنید، از کجا؟ یک راست باید به شوراهای حل اختلاف بروید. اینکه به کدام شعبه شورا بروید هم مهم است. شما باید به شورای حل اختلاف شهری بروید که آخرین اقامتگاه متوفی بوده است. در اینجا می‌توانید فرم مخصوص را دریافت کنید. در این فرم باید اسامی افرادی که از متوفی ارث می‌برند را با مشخصات کامل و نسبت آنها با مرحوم بنویسید. کار با پر کردن همین فرم تمام نمی‌شود بلکه شما باید به ۲ محل دیگر برای تکمیل مدارک خود مراجعه کنید و دوباره با این فرم به شورای حل اختلاف برگردید.

گام دوم

وقت تأیید وراث است

در این مرحله باید سری به یک دفتر اسناد رسمی بزنید که معمولا در هر محله‌ای پیدا می‌شود. شما فرمی که از شورای حل اختلاف گرفته‌اید را به همراه گواهی فوت متوفی و همچنین اصل و کپی‌شناسنامه و کارت ملی‌ تمام وارثان باید به یک دفتر اسناد رسمی ببرید. یادتان باشد که در این مرحله ۲ شاهد هم که وارثان را می‌شناسند باید همراهتان باشند. در حقیقت این مرحله برای این است که دفتردار، شهادت‌نامه‌ای را تنظیم کند و شاهدان با دادن امضا و گواهی، وراث متوفی را به‌طور رسمی در همان فرم مخصوص تأیید کنند. این فرم ثبت‌شده، یکی از مدارکی است که شوراهای حل اختلاف در گام‌های بعدی از شما می‌خواهند.

گام سوم

ارث هم مالیات دارد

باید تکلیف اموال و دارایی‌های فرد متوفی هم در این مرحله مشخص شود. وارثان باید فهرستی از اموال منقول و غیرمنقول باقی‌مانده تهیه کنند. بعد یکی از وراث باید به اداره دارایی مراجعه کند تا تکلیف مالیات بر ارث مشخص شود. این مالیات براساس قوانینی مشخص محاسبه می‌شود که با یک جست‌وجوی ساده اینترنتی می‌توانید نحوه محاسبه آن را بفهمید. فقط یادتان باشد که این مالیات براساس اینکه وراث چه نسبتی با متوفی دارند دریافت می‌شود. در ستون همین صفحه می‌توانید با طبقه‌بندی وراث آشنا شوید. بعد اداره دارایی به شما رسیدی می‌دهد که این رسید هم برای گرفتن گواهی انحصار وراثت لازم است.

گام چهارم

مراجعه به شورای حل اختلاف

فرم مخصوص انحصار وراثت که با امضای همه وراث و شاهدان در یکی از دفاتر اسناد رسمی ثبت شده، کپی برابر اصل شناسنامه وراث، گواهی فوت متوفی، کپی برابر اصل عقدنامه همسر متوفی، دادخواست گواهی انحصار وراثت و رسید گواهی مالیاتی یا همان مالیات بر ارث، مدارک مهمی هستند که شما باید تهیه کرده باشید و آنها را به یکی از شوراهای حل اختلاف تحویل دهید. یادتان باشد که حتما اصل شناسنامه وراث را به همراه داشته باشید. نکته دیگر هم این است که لازم نیست همگی ورثه شال و کلاه کنید و به شورای حل اختلاف بروید، یک نفر از وراث هم برای ارائه مدارک و دادخواست به شورای حل اختلاف‌برودکفایت می‌کند.

گام پنجم

مراحل بعدی بدون شما

کار صدور گواهی انحصار وراثت را از این مرحله به بعد باید به شورای حل اختلاف بسپارید. حالا نوبت همان آگهی معرفی رسیده که احتمالا ‌در مورد آن چیزی شنیده‌اید و یا آن را در یکی از روزنامه‌ها دیده‌اید. مرجع قضایی پس از ملاحظه اسناد و مدارک که ارائه داده‌اید و با هزینه شما در یک روزنامه کثیرالانتشار، تقاضای شما را آگهی می‌کند تا اگر شخص متوفی، وارث دیگری داشته باشد با ملاحظه این آگهی به دادگاه مراجعه کند. پس از گذشت یک‌ماه از تاریخ نشر آگهی درصورتی که کسی به آن اعتراض نکند، بدون تشکیل جلسه رسیدگی و دعوت از وراث، گواهی انحصار وراثت صادر خواهد شد.

گام ششم

معترضان چه کنند؟

۲ گروه می‌توانند به گواهی انحصار وراثت صادر شده اعتراض کنند و دادگاه هم باید با تشکیل جلسه‌ای دیگر، تکلیف را مشخص کند. یکی از کسانی که می‌تواند اعتراض کند دادستان قضایی است؛ یعنی این دادستان اگر تشخیص دهد که فرد فوت شده وارثی ندارد و درخواست ارائه شده بی‌اساس است، می‌تواند به صدور این گواهی اعتراض کند. گروه دوم هم افرادی هستند که فکر می‌کنند نامشان باید در میان وراث باشد و نیست یا گواهی انحصار وراثت به زیان آنها صادر شده است. به هر حال هر یک از این ۲ گروه باید اعتراض خود را اعلام کنند و حق دارند که از رأی دادگاه، تقاضای تجدیدنظر کنند.

گام هفتم

به‌دنبال تقسیم ارث

با داشتن گواهی انحصار وراثت می‌توانید به شکل کاملا قانونی، سراغ تقسیم ارث بروید. بانک‌ها هم با وجود این گواهی به شما اجازه برداشت از حساب شخص متوفی را خواهند داد. فقط دانستن یک نکته در این زمینه مهم است؛ یادتان باشد درصورت متعدد بودن تعداد وراث، یا باید همه در زمان طلب اموال متوفی حضور داشته باشند یا اینکه همه وراث به یکی از ورثه‌‌، وکالت رسمی و محضری بدهند که به‌دنبال جمع‌آوری اموال برود. مسلما روش دوم از نظر صرف زمان و پیگیری کارها بسیار بهتر است. ملکی هم که به نام متوفی در اداره املاک ثبت شده باشد، با ارائه گواهی انحصار وراثت، به نام همه وارثان ثبت خواهد شد.

انحصار وراثت یعنی چه؟

وقتی عده‌ای بعد از فوت یکی از نزدیکانشان انحصار وراثت می‌کنند، یعنی منحصر بودن آنها در ارث‌بردن از فرد متوفی از نظر قانونی را ثابت کرده و در ضمن دادگاه سهم‌الارث هر یک از آنها را مشخص می‌کند. این موضوع در یک برگه از طرف دادگاه بیان می‌شود که اصطلاحا به آن گواهی انحصار وراثت می‌گویند.

وقت تقسیم ارث/ چند نکته درباره گواهی انحصار وراثت

درصورتی که ارزش ماترک متوفی کمتر از یک میلیون تومان باشد، شورای حل اختلاف بدون انتشار آگهی و دعوت از ورثه، در جلسه فوق‌العاده با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده، گواهی انحصار وراثت را صادر می‌کند.

اگر در زمانی که فردی فوت می‌کند، همسر او باردار باشد نمی‌توان گواهی انحصار وراثت گرفت؛ یعنی اگر بچه‌ای درصورت زنده متولد شدن از متوفی ارث ببرد، باید صبر کرد تا این بچه به دنیا بیاید.

وصیت‌نامه هم جزو مواردی است که ممکن است وضعیت تقسیم اموال متوفی را تغییر دهد اما از نظر قانون، هر کس وصیت‌نامه‌ای از متوفی دارد باید در مدت ۳‌ماه به دادگاهی که آگهی انحصار وراثت را منتشر کرده، تحویل دهد. پس از گذشتن این مدت هر وصیت‌نامه‌ای داده شود از درجه اعتبار ساقط است.

اگر متوفی و وارثان ساکن یک روستا هستند، نیازی نیست آگهی انحصار وراثت در یک روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود بلکه این آگهی باید یک‌بار و در یک روز در معابر و اماکن عمومی آن روستا نصب شود.

کسانی که از یک فرد متوفی ارث می‌برند از نظر شرع و قانون به ۳ طبقه تقسیم می‌شوند

وراث طبقه اول که عبارتند از: پدر، مادر، زن، شوهر، اولاد و اولاد اولاد.

وراث طبقه دوم که عبارتند از: اجداد، برادر، خواهر و اولاد آنها.

وراث طبقه سوم که عبارتند از: عمو، عمه، دایی، خاله و اولاد آنها.

اگر در هر طبقه‌ای حتی یک نفر از ورثه در حال حیات باشد سبب می‌شود هیچ ارثی به دیگر طبقات‌ تعلق نگیرد.

اگر در اصطلاحات حقوقی به کلمه «ترکه» یا «ما ترک» برخوردید بدانید که به معنی همان ارث یا دارایی فرد فوت شده است. این اصطلاح با اقتباس از آیه: «للرجال نصیب مما ترک الوالدان» به‌کار برده می‌شود.

اینکه هر فرد از شخص متوفی چقدر ارث می‌برد بستگی به این دارد که فرد در چه طبقه‌ای از وراث قرار دارد.

مشاوره رایگان قضایی
هموطنان می توانند سوالات خود را
از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر با شماره 129 تماس حاصل فرمایند.
.
و از ساعت 2 بعدازظهر تا 6 بعدازظهر با شماره 09121900500 تماس تلفنی حاصل فرمایند.
.
همچنین هموطنان می توانند از طریق برنامه واتس آپ در طول 24 ساعت شبانه روز سوالات خود را نیز ارسال نمایند و پاسخ دریافت نمایند و همچنین مشاوران قضایی آماده تنظیم دادخواست و لایحه نیز می باشند.

همچنین به اطلاع می رساند
کل فرم های قضایی با متن لازم در لینک ذیل موجود است
http://iran5050.com/?cat=138
که شما می توانید رایگان دانلود کنید و در دادگاه استفاده نمایید
تنها کافیست که فرم مورد نظر خود را جستجو نمایید

در مورد دیه اعضای مختلف بدن بطور کامل و بصورت تشریحی در لینک ذیل موجود می باشد.
http://iran5050.com/?p=5877
کلیه اطلاعات لازم در مورد دیه بصورت جزء به جزء توضیح داده شده است.

در مورد طلاق لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=طلاق
در مورد عدم تمکین لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=عدم+تمکین
در مورد ضرب و جرح لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=ضرب+و+جرح
در مورد مهریه لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=مهریه
در مورد نفقه لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=در+مورد+نفقه
در مورد تصادف لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=تصادف
در مورد دعاوی ملکی لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?s=ملک
در مورد چک لینک ذیل را مطالعه نمایید
http://iran5050.com/?s=چک
و در مورد سامانه ثنا لینک ذیل را مطالعه فرمایید
سامانه ثنا روند پرونده شما را اعلام می نماید و شما می توانید از شکایت و موضوع شکایت و دستور قاضی مطلع شوید
http://iran5050.com/?s=سامانه+ثنا
در مورد دریافت خدمات قضایی از تلفن همراه لینک ذیل را مطالعه فرمایید
مانند فراموشی رمز ورود و غیره
http://iran5050.com/?p=857
در مورد شکایت از قضات لینک ذیل را مطالعه فرمایید
http://iran5050.com/?p=2625

لازم بذکر است
در بسیاری موارد شهروندان با توجه به پرداخت هزینه بالای وکلاء ، متاسفانه هیچ نتیجه ای بدست نیاورده اند
لذا این سامانه در جهت رفاه شهروندان ایرانی داخل و خارج کشور و کاهش هزینه های قضایی در صورت نیاز به لایحه ، دادخواست ، شکایت، دفاعیه ، مطالعه پرونده ،تجدید نظرخواهی و اعاده دادرسی ، درخواست خود با را به همرا مدارک ارسال نمایید تا کارشناسان مجرب و دانشگاهی ، درخواست شما را بررسی کرده و مدارک لازم را تنظیم و برای شما ارسال نمایند.
همچنین مستقیما می توانید از کانال تلگرامی ذیل کلیه اطلاعات لازم را بدست آورید.
iran5050com@
@iran5050com
https://chat.whatsapp.com/LXJ0EtK4nSV3I7cC0192nV
از صبر و شکیبایی شما متشکریم

 101,372 total views,  516 views today

انتشار توسط 8 تم
با کلیک روی عکس، سوال خود را یطور خودکار درواتساپ طرح نمایید وپاسخ رایگان دریافت نمایید

2,198 نظر

 1. What’s up, its pleasant piece of writing about media print, we
  all know media is a great source of information.

 2. Terrific work! This is the kind of information that should be shared across the net.
  Shame on the search engines for now not positioning this submit
  upper! Come on over and discuss with my site .

  Thanks =)

 3. It’s fantastic that you are getting ideas from this post as well as from our
  dialogue made at this place.

 4. Thanks for any other informative web site.
  Where else could I am getting that type of information written in such an ideal approach?

  I have a venture that I’m just now working on, and I have been at the glance out for such information.

 5. I am curious to find out what blog system you’re using?
  I’m experiencing some minor security issues with my latest website and I’d like to
  find something more secure. Do you have any solutions?

 6. I’ve been surfing online more than 3 hours nowadays, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth sufficient for me. In my view, if all webmasters and bloggers made
  just right content material as you did, the internet shall be
  much more useful than ever before.

  My page :: m88

 7. Nice answer back in return of this query with firm arguments and explaining the whole
  thing on the topic of that.

 8. Hi there mates, fastidious piece of writing and good
  urging commented at this place, I am genuinely
  enjoying by these.

 9. That is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and stay up for in the hunt for more of your great post.
  Also, I have shared your website in my social networks

  My web page; how to sell a house fast

 10. Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?

  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard
  work due to no backup. Do you have any methods to protect against hackers?

 11. I’m really impressed along with your writing skills and
  also with the structure for your weblog. Is that this a paid topic or did you modify it yourself?
  Either way keep up the nice quality writing, it is uncommon to look a nice weblog like this one nowadays..

 12. You ought to take part in a contest for one of the best sites on the web.
  I am going to recommend this website!

 13. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Extremely useful info particularly the last part 🙂 I care for
  such info much. I was looking for this particular info for
  a long time. Thank you and good luck.

 14. Hi mates, pleasant paragraph and nice arguments commented at
  this place, I am really enjoying by these.

 15. You need to take part in a contest for one of the
  most useful websites on the web. I most certainly will highly
  recommend this site!

 16. สล็อตpg พวกเรา คือ
  สล็อตเว็บตรง ที่เปิดให้บริการ pgslot เป็น PG SLOT เว็บตรง
  แหล่งรวมเกม Pg Slot มากกว่า 200 เกม
  เว็บสล็อตออนไลน์ ยอดนิยมอันดับ
  1 ฝากเงิน ผ่าน ระบบ อัตโนมัติ ช่วยให้ การฝากเงิน –
  ถอนเงิน ของท่าน มั่นคง ปลอดภัย รวดเร็วทันใจ ภายใน 30 วินาที ร่วมสนุกกับ SlotPg ได้อย่างไร้ขีดจำกัด สมัคร เว็บตรงสล็อต PG ตอนนี้ รับโปรโมชั่น SLOTPG ต่างๆมากมาย มีโหมดทดลองเล่น pg
  slot ให้ทุกท่าน ได้ทดลองเล่น pgslot ก่อนวางเดิมพันด้วยเงินจริง เครดิตฟรี 10,000 บาท เปิดให้บริการ pgslot บน เว็บตรงสล็อต PG ตลอด 24 ชม.
  ร่วมสัมผัสประสบการณ์ใหม่กับ
  slotpg ที่ เว็บสล็อตออนไลน์
  กับทางทีมงาน เว็บสล็อต
  ได้อย่างไร้ขีดจำกัด

 17. Hi there, I discovered your blog via Google even as looking
  for a comparable subject, your site got here up, it appears good.

  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

  Hello there, simply was aware of your blog via Google, and located that it’s really informative.
  I am going to be careful for brussels. I’ll appreciate should you continue this {in future}.
  A lot of folks can be benefited from your writing.
  Cheers!

 18. I am not sure where you are getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding
  more. Thanks for excellent information I was looking for this
  information for my mission.

 19. Thanks for the marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you may
  be a great author. I want to encourage you continue your great work, have a nice day!

 20. Hello There. I discovered your weblog using msn. This is an extremely smartly written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to read more
  of your helpful info. Thanks for the post. I’ll definitely return.

 21. This piece of writing is actually a pleasant one it helps new net visitors, who
  are wishing in favor of blogging.

 22. Take care the place you use to acquire films on the internet. It’s advisable to use the much more established web sites and avoid people who could have viruses or a lot of spammy email.Keep in mind that it must be keep your private data safe when confronted with less popular websites.

 23. Ставки на спорт , Ставки на киберспорт/Sports betting, online casino deposit bonuses 100%
  Registration+500% Bonus First deposit

 24. Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon on a dakly basis.

  It’s always exciting to read content from other writers and practice a little something from
  other sites.

 25. You can certainly see your expertise within the article you write.
  The world hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to say how
  they believe. At all times go after your heart.

 26. An impressive share! I’ve just forwarded this onto a friend who has been conducting a little research on this.
  And he actually ordered me dinner simply because I found it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thank
  YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending time to discuss this matter here
  on your site.

 27. very interesting, good job and thanks for sharing such a good blog.

 28. Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the internet the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they plainly
  don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well
  as defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 29. Bitcoin with the Rand Naira Ringgit Euro or yen or dollar and UK pound.
  Inherent within the appended nonce an arbitrary number used just as soon as for authentication functions with Bitcoin. Peer-to-peer implies that takes the reader
  on an interesting journey by means of the historical past of all Bitcoin mining.

  All it takes a few decades may be powered by highly oversold circumstances.
  Given instance the verification course of to permit its customers
  will be subdivided into decimals representing smaller items.
  Solely English comments to stake their Ether to the community
  confirm and course of transactions. The brand new reward is halved every four years
  the mining process is transaction charges. Tron a wallet
  simply agreement among the many community roughly
  four years cryptocurrency exchanges. In other words
  Bitcoin customers have a public ledger called the blockchain the community.
  Our instantaneous buy promote and store of worth and community for the two pizzas.
  Counterintuitively the Bitcoin nodes identified only distinction that you buy your Bitcoin to money.
  This erodes the worth of cryptocurrencies making an attempt to buy the
  dip should perceive. Cryptocurrencies have moved the platform as convenient and protected as potential for you.

  Is it secure to send it went stomach-up it wiped out
  of circulation.

 30. What’s up i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read this article i thought i could
  also create comment due to this good article.

 31. Good day! Do you use Twitter? I’d like to follow you if
  that would be ok. I’m undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.

 32. You are able to lessen the expenses associated with acquiring new films by searching for for campaigns. Several websites offer you cheap deals every once in awhile, providers like iTunes have promotions that will enable you to get tunes and also other additional items totally free.

 33. Thanks for a marvelous posting! I seriously enjoyed reading it,
  you will be a great author.I will make sure to bookmark
  your blog and will eventually come back very soon. I want to encourage
  yourself to continue your great work, have
  a nice morning!

 34. รวมทั้งโรมซึ่งพวกเขาเปลี่ยนเป็นแบบการพนันยอดนิยมในศตวรรษที่ 18 และ 19 สล็อตได้รับความนิยมในคาสิโนแล้วก็โรงพนันทั่วโลก แม้กระนั้น กระทั่งศตวรรษที่ 20 สล็อตเป็นที่นิยมในคาสิโนทางบก ในปี 1967 สล็อตแมชชีนวิดีโอเครื่องแรกถูกผลิตขึ้นและในช่วงปี 1980 สล็อตได้เปลี่ยนเป็นแบบอย่างการพนันยอดนิยมมากที่สุดแบบอย่างหนึ่ง

 35. Make money trading opions.
  The minimum deposit is 50$.
  Learn how to trade correctly. How to earn from $50 to $15000 a day.

  The more you earn, the more profit we get.
  I just wish I’m useful at all

 36. Oh my goodness! Awesome article dude! Thanks, However I
  am experiencing issues with your RSS. I don?t know the reason why I am unable to
  jon it. Is there anyone else getting similar RSS problems?
  Anyone who knows the answer will you kindly respond? Thanx!!

  my web blog: DIY solar system

 37. Post writing is also a excitement, if you be familiar with afterward you can write or else it
  is complex to write.

 38. Have you ever thought about creating an e-book or guest authoring on other
  sites? I have a blog based upon on the same topics you discuss and would really like to have you share some
  stories/information. I know my readers would value your work.
  If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 39. Excellent site you have got here.. It’s difficult to find good
  quality writing like yours these days. I really appreciate individuals like you!
  Take care!!

 40. Preview the songs prior to buying it. You have to establish that the movie is of great quality well before shelling out dollars. This even more crucial in case you are coping with from is just not popular. You’ll make certain that you’re receiving the films you need in this way.

 41. фасадная лепнина Калининград

 42. Hey! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new project in a
  community in the same niche. Your blog provided us valuable information to
  work on. You have done a marvellous job!

  My homepage โปรโมชั่น YES8

 43. I think everything typed was very logical. However, think about this, suppose you typed a catchier post title?
  I am not suggesting your information isn’t solid., however
  suppose you added a headline that makes people want
  more? I mean گام به گام گرفتن انحصار وراثت – سامانه مشاوره قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران is a little boring.
  You could peek at Yahoo’s home page and note how they create article titles to get people to click.
  You might add a video or a pic or two to get readers excited about everything’ve written. Just my opinion,
  it would make your website a little livelier.

 44. Hurrah! At last I got a blog from where I be
  capable of truly obtain helpful information concerning my study and knowledge.

 45. The extended stretch in between wins is the explanation why the prize total grew so big.

  Look into myy blog; Click here!

 46. It is truly a great and helpful piece of info. I’m happy that you just shared this helpful info with us.
  Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 47. Hi everyone, it’s my first pay a quick visit at this site, and post is in fact fruitful for me,
  keep up posting these articles.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*