پاسخ سوالات شما

مراحل گرفتن پرده بکارت چگونه است؟

گواهی پرده بکارت یا گواهی سلامت بکارت، گواهی است که در آن، در مورد اینکه معاینه شونده، پرده بکارت داشته یا نه و همچنین، نوع پرده بکارت و میزان آسیب آن، در صورت آسیب به پرده، اظهار نظر می شود نحوه دریافت گواهی پرده بکارت، تابع شرایط خاصی بوده که صرفا با وجود این شرایط، امکان صدور گواهی، توسط پزشک ... بیشتر بخوانید »

اعسار از پرداخت مبلغ چک برگشتی

♦  در پاسخ به پرسش شما لازم به ذکر است که بدهکار باید دینش را پرداخت نماید و از لحاظ قانونی می توان وی را حبس نمود تا مجبور به پرداخت بدهی گردد. ♦  درخصوص مدیونی که مالی ندارد و یا اینکه به اموال خود دسترسی ندارد، باید تقاضای رسیدگی به اعسار را در دادگاه مطرح نماید تا متعاقب اثبات ... بیشتر بخوانید »

تصرف عدوانی زمین کشاورزی

تصرف عدوانی چیست؟ تصرف عدوانی به معنای با زور گرفتن یک موضوع حقوقی است. درواقع تصرف عدوانی زمانی رخ می‌دهد که یک فرد بدون رضایت مالک، زمین یا ملک آن شخص را تصرف کند. تصرف عدوانی می‌تواند علیه فردی که بر اساس یک قرارداد نسبت به آن ملک یا زمین دارای حق است نیز رخ دهد. تصرف عدوانی تنها در ... بیشتر بخوانید »

انواع چک، شکایت کیفری علیه ظهر نویس چک چگونه است؟

عادی دارنده این سند تجاری در وجه افراد آن را صادر خواهد کرد. اعتبار این سند تجاری به اعتبار دارنده آن است. برای داشتن این اسناد باید در سامانه صیاد ثبت نام نمود. تایید شده این اسناد تجاری از اعتبار بالاتری نسبت به نوع عادی آن برخوردار است. دلیل آن تایید بانک در خصوص وجود وجه نقد در حساب فرد است. به این صورت که میزان وجه نقد ... بیشتر بخوانید »

قرار جلب به دادرسی چیست؟

زمانیکه بازپرس در دادسرا تحقیقاتش را درباره ی جرم و متهم به اتمام می رساند دو حالت وجود دارد: بازپرس به این نتیجه می رسد که متهم جرمی انجام نداده است یا دلایل برای وقوع جرم کافی نیست که در این صورت قرار منع تعقیب صادر می کند.بازپرس تشخیص می دهد که این جرم توسط متهم انجام شده است که ... بیشتر بخوانید »

طرفین در رابطه زوجیت موقت، از یکدیگر، ارث نمی برند فرزند چطور؟

طرفین در رابطه زوجیت موقت، از یکدیگر، ارث نمی برند و از آنجا که ارث، از قواعد آمره، در حقوق ایران، محسوب می شود و نمی توان خلاف قواعد آمره، توافق نمود، پس شرط توارث، در عقد موقت، وجهه قانونی ندارد و طرفین، صرفا می توانند تا یک سوم اموال خود را وصیت کنند. اما قواعدارث در عقد موقت، در مورد فرزند ... بیشتر بخوانید »

مرخصی زندانیان چگونه هست؟

قانونگذار ، اجازه داده است که برخی از زندانیان که شرایط لازم را دارند ، به مرخصی بروند . افراد محکوم به حبس که شرایط دریافت اعطای مرخصی را دارند 3 روز در ماه مرخصی داده می شود اما تحت شرایط قانونی ممکن است 5 روز در ماه به فرد زندانی مرخصی داده شود . زمانی که زندانی 1402 توانایی فراهم ... بیشتر بخوانید »

طلاق به علت تنفر از شوهر

به دلیل این که در ایران حق طلاق با مرد است، زن برای طلاق گرفتن باید وکالت در طلاق داشته باشد و یا شرایط عسر و حرج پیش آمده باشد و خانم به دلیل عسر و حرج برای طلاق اقدام کند. در طلاق خلع یا طلاقی که به خاطر تنفر زن مطرح می‌شود، لازم است که زوجین شرایط طلاق خلع ... بیشتر بخوانید »

آیا می‌توان نام همسر سابق را از شناسنامه پاک کرد؟

اگر برایتان سوال است که حذف نام همسر از شناسنامه، در صورت وقوع ازدواج مجدد، همسر فعلی را از گذشته فرد بی‌خبر می‌کند، باید بگوییم که اینطور نیست. حذف اسم همسر سابق از شناسنامه افراد در صورتی قابل اجرا است که فرد پس از طلاق یا مرگ همسر اقدام به ازدواج و ثبت اسم همسر جدید در شناسنامه خود کند ... بیشتر بخوانید »

مجازات جرم سرقت اینترنتی چه هست؟

مطابق با ماده ۱۲ از قانون جرایم رایانه‌­ای، چنانچه عین داده ربوده شده، همچنان در اختیار صاحب آن نیز باقی باشد، مرتکب به جرای نقدی از یک میلیون (۱.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال محکوم می‌­گردد. حالت دوم وضعیتی است که داده ربوده شده کاملا از اختیار صاحب آن خارج می­‌گردد، در این حالت با توجه به ادامه ماده ... بیشتر بخوانید »