پاسخ سوالات شما

فریب در ازدواج چیست و برخورد قانون با آن چگونه است؟

سوال: شوهرم دادخواست تمکین به دادگاه خانواده داده است هنوز سرزندگی مشترک نرفتنه ایم و1 ماه بعد از عقد مشکلاتی برای ما بوجود امده است و جداگانه زندگی می کنیم و اختلافاتی داریم و فهمیدم که قبل از عقد شوهرم مشکل بیماری دیابت داشته است به من نگفته است و دارای مشکل روحی و روانی و عصبی است و مصرف ... بیشتر بخوانید »

توقیف ماشین توسط ناجا یا آگاهی رفع توقیف از خودرو مسدود کردن حساب های بانکی در اثر توقیف چگونه است؟

سوال : من ماشینم شکایتی داشته و توقیف شده بود (حدودا2ماه تو پارکینگ بوده) الان رد توقیف شده رفتم خلافیش رو پرداخت کنم زده توقیف- تو تعویض پلاک زده رد توقیف حالا باید چیکار کنم تا ماشین رو دربیارم؟؟؟ حسابهام رو هم بسته بودن الان نامه رد توقیف رو دارم برای اینکه بعدها به مشکل نخورم باید چیکار کنم؟ پاسخ ... بیشتر بخوانید »

تغییر جنسیت چه شرایطی دارد؟

سوال:بنده دوست دارم زن باشم آیا می توانم تغییر جنسیت بدهم؟ پاسخ: فردی که دچار اختلال جنسی است ، ابتدا نیازمند تأیید حداقل دو روانپزشک است تا مشخص شود راهی جز تغییر جنسیت ندارد، سپس با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست تغییر جنسیت می دهد و با تایید کمیسیون پزشکی قانونی این فرد مجوز جراحی و تغییر را بدست می ... بیشتر بخوانید »

مدارک مورد نیاز تغییر نام ونام خانوادگی و مراحل ان

مدارک مورد نیاز: 1 – ارائه اصل شناسنامه و دو برگ تصویر آن. 2 – تکمیل فرم درخواست تغییر نام. 3 – پرداخت هزینه متعلقه طبق تعرفه جاری. نحوه مراجعه: 1 – برای تغییر نام کلیه ادارات ثبت احوال سراسر کشور آمادگی دریافت مدارک یاد شده را در ساعات و ایام اداری دارند.ضمنا” تنظیم و تسلیم درخواست تغییر نام در ... بیشتر بخوانید »

سوالات متداول مربوط به مهریه

سوال:حکم زنی که بچه دار نمی شود چیست؟آیا شوهر با وجود علاقه زن به زندگیش او را به خاطر باردار نشدن طلاق دهد،باید هنوز مهریه بپردازد؟ پاسخ:باید مهر او را تماماً بدهد. سوال:در صورتی که سند ازدواج راجع به موعد پرداخت مهریه چیزی قید نشده باشد.آیا مهریه از ابتدای ازدواج به زوجه تعلق دارد و وی می تواند در هر ... بیشتر بخوانید »

‌آیا تهدید به پخش عڪسها و پیامهاے خصوصی جرم خواهد بود؟؟!

سوال امروز قصد داریم به سوالاتی پاسخ بدیم که مخاطبین عزیز در بنرهای تبلیغاتی دیگر کانالها مشاهده کرده بودند و به هردلیلی به جواب سوال ذکر شده در بنر نرسیده بودند.به درخواست عده ای از مخاطبین،یک پاسخ اجمالی به این سوالات خواهیم داد. سوال اول؛ ‌آیا تهدید به پخش عڪسها و پیامهاے خصوصی جرم خواهد بود؟؟! پاسخ: بر اساس ماده ... بیشتر بخوانید »

سوالات متداول در خصوص سرقفلى و حق كسب و پيشه:

سوال اگر طرفين قرارداد بخواهند روابط ‌استيجاري خود را تحت‌ ‌قانون سال ١٣٧٦ منعقد کنند چه نكاتي را باید در اجاره نامه رعايت كنند ؟ پاسخ  مطابق ماده ٢این قانون ، قراردادهای عادی اجاره برای این که مشمول مقررات این قانون قرار گیرد باید با قید مدت اجاره در دو نسخه تنظیم شود و به امضای موجر و مستاجر برسد ... بیشتر بخوانید »

مجازات سرقت برق و آب عمومی چیست؟

سوال:مجازات سرقت برق و آب عمومی چیست؟پاسخ: هرکس با سرقت یا قطع آبی که متعلق به شخص دیگری است، موجب خشک شدن یا از بین رفتن تاکستان، باغ میوه، نخلستان یا محصول او شود، به حبس از شش ماه تا سه سال و شلاق تا ۷۴ ضربه محکوم میشود. از مجازاتی که برای این جرم درنظر گرفته شده است، میتوان ... بیشتر بخوانید »

پرینت پیامک های واتس آپ و وایبر به چه صورتی است؟

سوال: خسته نباشید لطفا بطور شفاف بیان کنید که ایا امکان گرفتن متن پیامهای ترم افزار های موبایل مثل وایبر ، واتس اپ و … غیر و وجود دارد یعنی مراحل ان بستگی به مسیول و کاربر مربوطه بستگی دارد مانن پرینت ریز مکالمات که فقط صاحی خط با احراز هویت می تواند دریافت کند حال که شما با کاربر ... بیشتر بخوانید »

رای دادگاه در ارتباط با شرب خمر چه خواهد بود؟ و چگونه تخفیف بگیرم؟

سوال: سلام وقت بخیر و خسته نباشید همسر من با ماموران بسیج درگیر شدن و اسپری فلفل به همسرم زدن و با کتک کاری ایشون رو به کلانتری بردن و اونجا گفتن همسرم ۱ و نیم لیتر مشروب داشته که تست الکلی هم گویا گرفتن که مثبت بوده در صورتی که مصرفی نداشتن، همسرم منکر شدن و یک شب بازداشت ... بیشتر بخوانید »